вторник, 24 мая 2016 г.

Trwałe płoty z drewna

Długowieczne ogrodzenia drewniane

Nietrafnie konserwowane sztachety drewniane błyskawicznie się dewastują oraz mogą nieodwołalnie zgubić swój pierwotny urok oraz właściwości. Decydując się na używanie drzewa na ogrodzenie powinno się poznać rodzaje pielęgnacji oraz pielęgnacji takiego ogrodzenia. Tylko wówczas będziemy mogli upajać się jego pięknem przez długi okres czasu.

Wszystkie prace konserwujące ogrodzenie z drewna należy rozpocząć od dokładnego i sumiennego przygotowania towaru na ogrodzenie, ponieważ od tego zależy wynik finalny własnych prac. Przed zastosowaniem produktów do protekcji oraz dekoracji ogrodzeń z drewna niezbędne jest oszacowanie, czy drewno jest czyste, suche i czy nie nosi objawów biokorozji. Nie wcześniej niż po zakończeniu obróbki drzewa na ogrodzenie zdołamy przejść do aplikacji amalgamatów konserwujących.

Konserwację, zwłaszcza w przypadku gołego drzewa ogrodzeniowego, powinniśmy zacząć od naniesienia 1-2 powłok bezbarwnego impregnatu fachowego, który zabezpiecza drzewo ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną i owadami. Podczas gdy zabezpieczymy już nasze płot przed postępem biokorozji, trzeba nanosić następne preparaty, jakie asekurują je przed warunkami atmosferycznymi- wodą i promieniowaniem UV. Jeśli reflektujemy utrzymać naturalny kolor drewna naszego płotu, powinniśmy zastosować bezbarwny lakier do zastosowań zewnętrznych. Jeśli zaś zależy nam na nadaniu naszemu ogrodzeniu określonego koloru, winnyśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący lub lakierobejcę.

W pierwszym przypadku środek konserwujący wsiąknie w drzewo, zabezpieczy ogrodzenie od środka, ale nie wytworzy na jego powierzchni osłonowego filmu. Zabezpieczone w ów sposób płot pozostanie matowe oraz naturalne w dotyku. Jeśli zależy nam na doskonalszej i trwalszej asekuracji płotu, powinniśmy zastosować lakierobejcę. Lakierobejca wykreuje na powierzchni malowanego ogrodzenia lakierowy film, który efektywniej niż w wypadku impregnatu ochroni płot przed ujemnym wpływem warunków atmosferycznych.

Jak widać by płoty z drzewa były trwałe należy poświęcić im sporo uwagi oraz troski.

Kompletnie inaczej jest w wypadku ogrodzeń z plastiku. Ów wariant płotów jest w pełni wytrzymała na czynniki atmosferyczne przez co nie wymaga konserwacji. Ogrodzenia wykonane z plastiku nie ulegają także biokorozji zatem dogadzają swoim właścicielom przez wiele lat.

Комментариев нет:

Отправить комментарий