пятница, 22 апреля 2016 г.

Nic właściwie nie uwydatni linii trawy ewentualnie kwiatów jak niskie żywe ogrodzenie.

Niezwykle wysokie, bowiem aż dwumetrowe plot stanowi barierę nie do pokonania , zasną w przypadku potrzeby zasłania sąsiadujące domy a także ulice. Aby wykonać taki parkan rośliny sadzimy wokół krawędzi posesji. O ile mamy dosyć miejsca, w największym stopniu „gospodarny" będzie żywopłot o pokroju prostym, np. z leszczyny, która przy okazji rodzi orzechy. Gdy chcemy by nasze zielone plot było niesłychanie strzeliste zaś przy okazji cienkie to w zacienionym miejscu wolno je uformować z limaku powszechnego, grabu powszechnego ewentualnie klonu polnego. Pamiętajmy natomiast, że kiedy rośliny nas przerosną, ich przycinanie może być kłopotliwe.

Nic dobrze nie podkreśli projektu trawy czy tez kwietnika jak niskie żywe plot.

W miejscu zacienionym, gdzie podobnie trawa, jak i kwiaty nie zawsze chcą satysfakcjonująco rosnąc w przydzielonych miejscach, niskie drzewa umieją utrzymać zielone zaplecze w wyznaczonym miejscu lub zasłonią gołe placki ziemi. Porządnie ukształtowany nieduży żywopłot sam zresztą wystarczy za dekoracje ogródka. Na zielone ogrodzenia Poznań przydaje się porzeczka alpejska i bukszpan. Na wiosnę tylko ploty Poznań formowane zakwitają z pigwowca japońskiego (jego paki kwiatowe wyrastają na starszych gałązkach, jakich się już nie obcina), nie tak obficie jak na słońcu, ale przecież w ciemnych katach każdy kwiatek jest widoczny. Jesienią natomiast przystrajają je małe jabłuszka, jakie można wykorzystać na konfitury.

Niskie czy tez duże roślinne ogrodzenia wolno uzyskać z drzew iglastych.

Niestety, krzewy z tej klasy mogą być znacznie bardziej kosztowne niż krzewy liściaste. Z nich najlepiej akceptuje cień cis pospolity. Najczęściej szeroko się rozrasta i trzeba go redukować, niemniej jednak jego mutacje Cis jest dozwolone pościć sam jeden.Powinien się ekspresowo dojrzewał i uratuje filarowy kształt.

Jeśli wasz zaułek jest nader ciemny, wskazane jest aby zielony ostrokół rozświetlić kolorowymi plamami. Poniektóre z cienioznośnych modeli maja mutacji o jasnych względnie tęczowych liściach: np. cis Aurea decora, ligustr przeciętny Aureum zasną dereń rozłogowy Argenteomarginata. Co zgodność z rzeczywistością ich jasne odcienie są w najwyższym stopniu widoczne w słońcu, jednakowoż nawet w cieniu korona drzewa ostają wystarczająco jasne, nieomalże oświetlone promieniami.

Комментариев нет:

Отправить комментарий